středa 16. listopadu 2011

Jak bude vypadat moje první návštěva Malty

Jak jsem psal před týdnem, v mé hlavě zraje již velmi dlouhou dobu představa, jak prožiju první pobyt na Maltě a kde a jak se k tomu účelu přemýšlím ubytovat.
Tak především nepojedu s cestovní kanceláří, poněvadž si ubytování, termín, stravu a vše ostatní chci řídit absolutně sám a podle sebe. Ubytuji se v hlavním městě - tedy ve Vallettě - v apartmánu s kuchyňkou. Vyjde to trochu levněji, než ubytování v hotelu a je to trochu dražší, než v levných penzionech a hostelích.
A proč v apartmánu?
Člověk má volnost a klid. Může si uvařit, kdy chce a jaké jídlo chce a ze kterých surovin chce. Zvláště pak, když zdejší tržiště nabízí množství mé oblíbené zeleniny a ryb.
A proč ve Vallettě?
Je tam velmi velmi “historická” atmosféra. Nemíním plýtvat energii a čas procestováním a poznáváním celého ostrova, nemíním pobývat v kolonách turistů. Znám toho dost z průvodců a internetu. Viděl jsem již mnoho na Youtube nebo v cestopisných dokumentech a na fotografiích. Chci být na jednom místě a spíše nasávat atmosféru a pozorovat v klidu okolí, lidi, moře... Prostě si odpočinout.
Možná by každý den mého pobytu mohl vypadat stejně a to takto:
Ráno vstát brzy (to mi nevadí - i tak každý den vstávám ve 4 hodiny a jelikož jsem již navyklý - automaticky se budím v tuto hodinu i o víkendu) a jít se podívat na nábřeží na rozbřesk vycházejícího slunce. Pak si zaplavat v moři. Jít si koupit nějakou zeleninu a rybu na trh a procházkou zpět do apartmánu uvařit si dobré jídlo z dobrých surovin. Ne z takových, které se prodávají v našich českých supermarketech. Po obědě siesta a druhý spánek. A pak k večeru procházky po nábřeží a několik hodin jen tak prosedět v parku a v různých venkovních restauracích s výhledem na moře a tamní nádhernou historickou architekturu. Třeba z velmi pěkného parku Lower Barracca Gardens je nádherný výhled přes záliv na trojměstí sestávající z částí: Senglea, Vittoriosa (Birgu) a Cospicua s pevnostmi St. Angelo, St. Michael a Ricasoli, která je již součástí městečka Kalkary.