pátek 23. března 2012

Noční život a hudba na Maltě - Paceville a Bugiba

Paceville je cca 4 km na severovýchod od hlavního města Valletta a když se řekne Paceville (někdy nazýváno "Sin City") - napadá mě český příměr ke Stodolní ulici v Ostravě. Ulice nebo celá čtvrť plná barů, klubů, diskoték v St. Julians. Původně bylo St. Julian bylou malou rybářskou vesnicí u Spinola Bay (Bay = záliv). V oblasti St. Julian u malé zátoky mezi poloostrovem Dragonara a Portomaso roce 1920 a 1930 prominentní právník a vývojář Dr. Giuseppe Pace (1890-1971) vybudoval několik přímořských rezidencí  je známých jako "il-Qaliet". Některé z těchto rezidencí stojí dodnes, ačkoliv nyní již v obležení moderních vícepodlažních apartmánových budov a hotelů. V průběhu let povznikalo v této čtvrti značné množství barů, klubů, diskoték a další hotelů. Dnes je jich na tak malé místo úctyhodných cca 350 a žijí hudbou různých žánrů a praskají v noci ve švech množstvím mladých lidí. Vhodným dnem pro návštěvu je pátek. Kromě toho jsou dnes v St. Julian luxusní hotely Hilton, InterContinental či Westin, nebo výšková věž Portomaso.

Bugibba je menší městečko dalších 10 km na severovýchod od Paceville. I tady je sposta restaurací, barů, nočních klubů.

Každý rok se na Maltě koná v červenci koncert MTV – Isle of MTV, který se koná ve Florianě blízko Valletty a účastní se ho více než 40 tisíc diváků, vysílá se také v na televizní stanici MTV. Vystupují na něm nejznámější světoví zpěváci a kapely. Kromě tohoto hlavního koncertu probíhá během této doby na Maltě celý předchozí týden jedinečný festival Týden hudby na Maltě, který zahrnuje klubové večery, plážové kluby a pouliční párty na několika místech po celém ostrově.

Dále se v červenci koná The Malta Arts Festival - Festival umění na Maltě, která představuje domácí i mezinárodní uměleckou scénu - a to v rozličných formách. Oslavy a představení probíhají v Old Opera House a na Náměstí Svobody. Dalšími místy jsou Mediterranean Conference Centre, St. James Cavalier Centre for Creativity a marina Grand Harbour.


Během necelého měsíce můžete shlédnout zajímavá taneční, hudební, umělecká a divadelní představení.

A opět v červenci se koná každý rok Mezinárodni jazzový festival na Maltě.